Особливості застосування

Екоплант широко використовується для сільськогосподарських культур: 

-     часник, цибуля;

-       картопля;

-       морква, буряк, капуста, помідори, перець, баклажани;

-       також для удобрення газонів кущів троянд та інших багаторічних квітів;

-       озима пшениця, озимий ріпак, кукурудза, соя, соняшник, 

-       суниця, полуниця, малина, смородина;

-       дерева плодових та кісточкових культур.

Завдяки своїй гранульованій формі ЕкоПлант® розчиняється поступово, що запобігає його вимиванню з орного шару ґрунту. Розмір гранул: 3-6 мм (середньої фракції) рекомендується для механізованого застосування, а також для виготовлення тукосумішей (блендів); 1,5-3 мм (дрібної фракції).

 

Для потреб господарств фасується в поліпропіленові мішки по 40 кг, біг-беги по 600 кг, а для потреб садівників та городників - в поліетиленові пакети по 2 кг і 5 кг, поліпропіленові мішки 20 кг.

Купити добриво Екоплант можна тут.

ВМІСТ ДОБРИВА

Основою добрива Екоплант є макро- (калій, фосфор, магній, кальцій, сірка) та мікроелементи.

Головна діюча речовина - калій (К2О) в кількості 28-34% -  міститься у водорозчинній і легкодоступній для рослин формі карбонатів (К2СО3) і сульфатів (К2SO4).

В складі ЕкоПлант® до 25% карбонатів кальцію та магнію (СаО, MgO), тобто, 1 тонна добрива ЕкоПлант® за нейтралізуючою здатністю еквівалентна 0,35 тоннам вапна.

Окрім калію, ЕкоПлант® містить 4-6% фосфору (Р2О5), 8-12% магнію (MgO), 8-16% сірки (SO4), 10-17% кальцію (СаО). Таким чином, сумарний вміст діючих речовин макроелементів добрива ЕкоПлант® складає до 70%, що є найвищим показником серед поширених промислових гранульованих добрив таких як калій хлористий (60%) чи діамонійфосфат (64%).

ЕкоПлант® також містить важливі мікроелементи: залізо(Fe) - 1340 мг/кг, бор (B) - 1000 мг/кг, цинк (Zn) - 900 мг/кг, мідь (Cu) - 240 мг/кг, марганец (Mn) - 150 мг/кг, хром (Сr) - 6,3 мг/кг, молібден (Mo) - 1,5 мг/кг,  кобальт (Co) - 0,37 мг/кг.

РЕЗУЛЬТАТ застосування добрива ЕкоПлант

При застосуванні добрива ЕкоПлант®, окрім зростання врожайності, доведено збільшення в продукції вмісту сухих речовин: білків у зернових, жирів у олійних і вуглеводів у овочевих, фруктів та цукрових буряків, що покращує їхню якість, цукристість, лежкість та смак.  Зростає стійкість рослин до низьких температур та посух,  стеблового вилягання і до ураження кореневими та стебловими гнилями. ЕкоПлант® сприяє синтезу вітамінів рослинами та збагачує корисними мінералами.

Застосування ЕкоПланту®, як калійно-кальцієвого добрива, знижує накопичення радіонуклідів в рослинах, оскільки при нестачі калію та кальцію в грунті рослини починають інтенсивно поглинати їх «замінники» - цезій і стронцій. Окрім того, при нестачі кальцію підвищується кислотність грунту, що посилює перехід радіоактивних речовин у рослини.

Зниження кислотності ґрунтів - завдяки лужній реакції (рН - 10-12) ЕкоПлант ефективний для застосування на кислих та слабокислих ґрунтах.

ЗАСТОСУВАННЯ мінерального добрива ЕкоПлант

ЕкоПлант® не містить азоту, тому це оптимальне добриво для осіннього внесення.

Навесні добриво вносять перед або одночасно з сівбою (садінням) сільськогосподарських культур, врозкид або локально в рядки чи лунки.

На відміну від інших поширених калійних добрив, ЕкоПлант® не містить хлору, тому за умов достатнього зволоження його можна вносити в міжряддя під час вегетації культури як підживлення.

Норми внесення Екопланту
 
Культура

кг/сотку  

 
г/м2   кг/га  
Трава (газони) 4 40 400
Квіти 3 30 300
Декоративні, в т.ч. хвойні, зелені огорожі 2 20 200
Картопля, топінамбур; капуста пізня 5 50 500
Морква, буряк, редька 5 50 500
Пастернак, петрушка, селера, редис, салат цикорій 4 40 400
Цибуля; помідор, перець, баклажан; огірок; гарбуз 3 30 300
Кавун, диня; ревінь, щавель, спаржа 3 30 300
Капуста рання, капуста цвітна 2 20 200
Часник; горох, квасоля, боби, чина, нут 2 20 200
Салати, кріп, шпинат, базілік, огіркова трава 2 20 200
Кукурудза, соняшник 4 40 400
Гречка, жито, пшениця, овес, ячмінь 3 30 300
Виноград 5 50 500
Яблуня, груша, слива, вишня, черешня, абрикос, персик, алича; волоський горіх 4 40 400
Смородина, порічки, агрус, малина, суниця 4 40 400

При роздільному внесенні (наприклад, основне + підживлення), вказану в даній таблиці повну норму ЕкоПлант® розподіляють залежно від кількості внесень.

Удобрюючи дерева і кущі, зазначену в даній таблиці норму внесення (гр/м2) множать на площу (м2), яку покриває крона дерева або куща. У посадочні ями для дерев вносять по 100 г. ЕкоПлант®, рівномірно перемішуючи із землею верхнього шару грунту.

З огляду на часті посухи та нестачу вологи в ґрунті під час вегетації, при вирощуванні ранньостиглих  сортів, гібридів та культур з коротким вегетаційним періодом, ЕкоПлант доцільніше вносити з осені. Поживні елементи вивільняються з гранул поступово, вбираються ґрунтово-поглинальним комплексом і не вимиваються з орного шару ґрунту. При постійному регулярному внесенні ЕкоПланту досягається накладення ефекту дії добрива на післядію - поживні речовини, невикористані рослинами в рік внесення, будуть доступними для культур-наступників.