ЕкоПлант для удобрення картоплі
ЕкоПлант для удобрення картоплі
Застосування калійного мінерального добрива ЕкоПлант для картоплі
Для високої врожайності картопля потребує відповідного мінерального живлення. Основними елементами мінерального живлення для картоплі є азот, фосфор, калій, магній, кальцій, сірка та мікроелементи: бор, мідь, молібден, кобальт, цинк. Калійні добрива безпосередньо впливають на якість врожаю картоплі та забезпечують накопичення крохмалю в бульбах і їх смакові якості. Екоплант є одним з найкращих добрив для картоплі, оскільки забезпечує її практично всіма необхідними поживними речовинами, крім азоту.
Калій в добриві ЕкоПлант міститься у легко доступній для рослин формі та не вимивається за межі орного шару.
Рослини картоплі, підживлені калієм краще переносять посуху. Також підвищується концентрація вітаміну С, що знижує вірогідність захворювання на чорну плямистість м’якоті бульб, попереджує зміну забарвлення сирої м’якоті та її потемніння під час варіння. Калій забезпечує засвоєння рослиною інших необхідних елементів: азоту, кальцію, магнію та ін.
Купити мінеральне добриво ЕкоПлант для картоплі за ціною виробника тут.
Коли найкраще вносити ЕкоПлант для удобрення картоплі
Калій, як і азот, потрібні картоплі в період вегетативного росту, зав'язування бульб та початку бульбоутворення. Вносьте ЕкоПлант перед основним обробітком ґрунту з осені, або ранньою весною. За умов достатнього зволоження або на поливах добриво можна вносити в лунки при посадці та в міжряддя як підживлення. Важливо: при вирощуванні ранньостиглих сортів з коротким вегетаційним періодом, повну норму Екопланту слід внести з осені або по мерзлоталому ґрунту.
Кожен елемент мінерального живлення виконує певну функцію, тому нестача або надлишок одного з них суттєво позначається на стані рослин, їх вигляді та якості врожаю. За різкого порушення мінерального живлення помітні зміни в будові окремих органів рослин, зокрема у висоті стебла, забарвленні листків, тощо. Це має особливе значення під час вирощування насіннєвої картоплі. Ознаки нестачі азоту, фосфору, калію та магнію помітні насамперед на нижніх листках; кальцію, заліза, бору, міді — на верхніх.
У польових умовах нестачу азоту й калію виявляють найчастіше на слабо окультурених дерново-підзолистих ґрунтах; фосфору — на слабо окультурених і кислих; магнію, заліза, цинку, бору — на перевапнованих або багатих на вапно; кальцію й молібдену — на кислих ґрунтах.
Оскільки на присадибних ділянках картоплю часто вирощують як монокультуру, регулярне щорічне внесення Екопланту забезпечить доступність поживних елементів протягом усього періоду вегетації картоплі - від посадки до формування врожаю.